Популярне

Майже єгипетський Почаїв

Як жартують школярі, кожен другий колись був у Почаєві.

ПочаївЯк жартують школярі, кожен другий колись був у Почаєві. У молодших класах відвідати це місто — то була чи не «обов’язкова» шкільна програма. Загубитися там неможливо, адже орієнтиром слугують куполи Лаври. Тому з дітьми вчителям було безпечно. Та й, зрештою, святе місце благотворно впливало на поведінку школярів.
Дорослим Почаїв найбільше запам’ятовується куполами. Враження, ніби вони світяться упродовж всієї доби, не покидає навіть тоді, коли завершується екскурсія і ви вже похитуєтеся в такт руху автобуса чи «маршрутки». А тим часом у голові крутяться одна за одною легенди.
Почаїв назвали в честь річки Почайни ченці, котрі поселилися тут після навали Батия на Київ. Через їхнє «столичне» походження серед місцевих жителів ходила легенда про те, що між печерами київських і почаївських подвижників є прямий підземний хід. І тому якщо у печери Почаєва запустити зайця, то вигулькне він аж у Києві. Наразі ніхто не ризикнув поекспериментувати і перевірити, скільки правди у цій оповідці.
Чим знаменитий Почаїв, так це чудотворним об’явленням Матері Божої у вогняному стовпі. Історики датують цю подію 1240 роком і описують так: ченці та пастухи, які вийшли одного разу із печер після молитви, побачили Богородицю, що стояла на вершині гори, охоплена полум’ям. Доторкнувшись до скелі, стопа Матері Божої закарбувалася у камені, з якого забило цілюще джерело. Відтак оця подія поклала початок чудам та зціленням. Копія ікони Почаївської Богородиці знаходиться у підземній церкві в Зарваниці.
Кличе Почаїв до себе паломників із усього світу. Відомо, що святе місце стирає усі кордони між державами та націями, тому в місті можна почути багато мов, а самих почаївчан менше, ніж туристів. І поки літо кличе завзятих українських відпочивальників у невідомі курорти Туреччини чи Єгипту, хочеться нагадати їм, аби вони не забули відвідати такі ж невідомі і чудотворні місця свого краю. Адже тут при бажанні можна знайти і єгипетські піраміди в українському стилі, що називаються куполами, і турецькі оази у вигляді великих зелених алей серед білизни храмових стін.

В. Токай
Всі статті автора

Культура

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією