Популярне

Палац Потьомкіна

Авторство проекту палацу приписується видатному  архітектору І. Є. Старову. Будівля вражала сучасників гармонійністю складових частин, органічним поєднанням простоти і величі, а також пишністю в оформленні. Інтер’єри палацу – це суцільна гармонія, прекрасне тут на кожному кроці. Дванадцять чудових колон підтримують сходовий майданчик 2-го поверху, утворюючи незвичайний «живий квадрат». Як і мріяв Потьомкін, навколо палацу упорядкували прекрасний сад в англійському стилі з екзотичними рослинами, оранжереями (ананасовою, лавровою), квітниками. 

За первинним проектом центральний корпус з'єднувався лоджіями  галереями з невеликими бічними флігелями. Головний корпус вміщував ряд парадних приміщень, у тому числі величезний двосвітний зал в центральній частині, виділений із загальної маси будівлі. 

Через відсутність власника палац почав занепадати. У 1837 р. практично зруйновану будівлю перебудували і приспособили для засідань дворянського зібрання.

У 1952 році палац був відреставрований, перебудований і прийняв свій теперішній вигляд, хіба що навпроти будівлі довгий час розміщувався фонтан. Колишній Потьомкінський палац був відновлений за проектом архітектора А. Баранського і переданий під Палац студентів.

Загальна площа будівлі – 5632 кв. м. Тут є концертний зал на 600 місць, лекторій на 150 місць, кімнати для студійних занять, танцювальний зал, кінотеатр, кафе. У комплексі з палацом зроблений вхід в парк у формі дугоподібної в плані колонади. 

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією