Популярне

Легенди Коломиї

Про Коломию до 1241-го року згадок немає. Відомо лише, що вже тоді місто існувало, і було значним поселенням. Є версія про давньоримське походження міста, яке мало назву Коломіа (Колонія). І на підтвердження додають знайдені в цих краях римські монети. Популярною є легенда про місто коло Мия. Мий – то ніби не конкретна якась ріка (бо, як справедливо пише Блека, якби Миєм називався колись Прут, то й сіл коло нього назвали б чимало). 

Не можу не навести ще одну дотичну оповідь, що десь там, де Прут сходиться з Пістинькою в селі Лючі коло Березовів, стояла колись дерев’яна статуя слов’янського божка Мия. В тому місці біля статуї був брід, яким люди переходили на другий берег, але коли впали дощі і була повінь, то його предки помагали людям переходити на другий бік, а люди залишали під статуєю Мия хлібину або калач, які забирали перевізники, його предки, й тому люди назвали їх коломийчуками, цебто тими, що працювали коло статуї божка Мия.

Автор, що наводить оцю байку, спокійно робить висновок, що місто було засноване нашими предками антами у ІV-VІ ст. нашої ери. Мені ж сподобалась така історія: місто збудував у 1214 році перший галицький коронований король угорського роду Коломан і назвав його своїм іменем, яке потім перетворилося в Коломию. 

  

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією