Популярне

Телескоп NASA побачив в центрі галактики символ нескінченності

Раніше астрономам вдавалося побачити тільки частину цього кільця, що простягнулося на відстань 600 світлових років. Спостереження за допомогою Herschel дозволили вперше отримати його повне зображення.

телескоп NASAРаніше астрономам вдавалося побачити тільки частину цього кільця, що простягнулося на відстань 600 світлових років. Спостереження за допомогою Herschel дозволили вперше отримати його повне зображення.
"Ми багато разів досліджували центр Чумацького шляху. Але коли ми вивчили знімки високої роздільної здатності в субміліметровому діапазоні, отримані з інфрачервоного телескопа, існування цього кільця стало очевидним", - зазначив астроном Альберто Норьега-Креспо з Каліфорнійського технологічного інституту.
На фотографіях з Herschel добре видно кільце щільного холодного газу, змішаного з пилом, де йдуть процеси утворення нових зірок. Астрономи відзначають, що воно перекручено так, що з нашої точки зору нагадує символ нескінченності, хоча насправді це кільце.
"Вісімка" знаходиться в центрі галактичного бару - перемички, де з’єднуються спіральні рукави галактики, яка, в свою чергу, знаходиться всередині більшого кільця. В даний час процес формування цих структур в центрах галактик детально не досліджений. Деякі теорії припускають, що вони виникли під дією гравітації сусідніх галактик.
Автори нового дослідження відзначають, що центр цього "знака нескінченності" не збігається з центром галактики, положення якого співпадає з джерелом рентгенівського і радіовипромінювання Стрілець А *, який представляє собою надмасивну чорну діру.
Інфрачервоний телескоп Herschel, створений Європейським космічним агентством за участю NASA й названий на честь британського астронома Вільяма Гершеля, був запущений на орбіту 14 травня 2009 року.
Це найбільший і найпотужніший інфрачервоний телескоп, який коли-небудь відправляли в космос. Діаметр його дзеркала становить 3,5 метра. Herschel, зокрема, виявив "зародок" зірки-гіганта, маса якої вже досягає вісім-десять сонячних, але продовжує зростати, а також абсолютно порожню область поряд з хмарою NGC 1999 - "дірку", ймовірно, пробиту в хмарі потоком газу від молодої зірки. Повідомляє ТСН.

Культура

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією