Популярне

У Бучачі відбувся Галицько-Віденський бал

 Що може бути казковішим за вишуканий бал. Понад сімсот чарівних панянок та елегантних панів, ніби метелики на світло, злетілися минулого четверга до Бучацького коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету на Галицько-Віденський бал. Уже вшосте він збирає прихильників класичної музики та поціновувачів танцювального мистецтва. Третю зиму поспіль серед гостей — студенти і викладачі Асоціації шкіл центру підвищення професійної кваліфікації, що в Кєльце (Польща).

 

 — Честь побувати на балу отримали тільки ті студенти, котрі брали участь у концерті під час міжнародного семінару «Розвиток освіти в Європі», — підкреслив голова ради Асоціації Лєшик Буцький.

Польсько-українська дружба триває більше шести років. Зав’язалася вона ще в 2005-му в рамках американської програми студентського обміну «RITA». Нині відносини партнерів вийшли далеко за межі проекту. Студенти не тільки міцно здружилися, гостюють одне в одного по кілька разів на рік, а й декотрі навіть… створили міжнаціональні сім’ї.

Результатом співпраці стало також відкриття курсів української мови для польських воєвод і професури та польської — для студентів Бучацького коледжу. Трійка тих, хто на «відмінно» закінчить останні, отримає можливість безкоштовного навчання в Краківському університеті.

— З наступного року наші студенти матимуть змогу під час літніх канікул здобути в Польщі такі професії як, наприклад, перукаря, кухаря та повернутися додому з дипломом європейського зразка, — зазначив директор Бучацького коледжу Ігор Юрійович Леськів. — У планах також укладення угоди про співпрацю з римським навчальним закладом. Це дасть можливість детальніше ознайомитися з італійською культурою, налагодити професійні зв’язки.

Від бесіди про майбутнє відривають перші акорди балу. «Я на такому дійстві вперше, — зізнається учениця Бучацької ЗОШ №2 Христина Левицька. — Вражає вишуканість суконь, галантність кавалерів». Декотрі з дівчат серед отих кавалерів приглядають собі женихів. «Бали колись і були створені для того, щоб вродлива панянка могла обрати собі гідного судженого», — зазначає десятикласниця Тетяна Яворська.

Розпочався бал, як і годиться, полонезом. Виконали його гості з Польщі. Відповіддю господарів став вишуканий вальс. Відтак молодь веселилася на хвилях музики, а представники шкіл Бучацького району, ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації області й польські колеги обговорювали перспективи майбутньої співпраці та… оцінювали страви з риби — іспит студентів спеціальності «виробництво і переробка продукції тваринництва».

Тільки ближче до півночі завершилася казка. Розлучатися з нею не хотілося нікому, тож Ігор Юрійович пообіцяв: наступного грудня бал кружлятиме знову.

 

 

"Вільне життя"
Всі статті автора

Культура

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією