Популярне

Святкування Різдва у США поєднує традиції багатьох країн світу

 Так, традиція співати різдвяні гімни прийшла з Англії. А звичай прикрашати ялинку американці позичили у Німеччини.

 

 Федеральним святом Різдво у США стало ще у 1870 році. Його відзначають 25 грудня, проте готуватись до Народження Христа розпочинають значно раніше, одразу після Дня Подяки.

Різдво - райська пора для любителів подарунків. Перед святом набирає обертів різдвяна бізнес-індустрія. Розпочинається шопінг-бум з “чорної п’ятниці” - наступної після Дня подяки. Тоді знижки максимальні.

Консервативні американці не в захопленні від різдвяної лихоманки. Старшим людям здається неправильною мода писати давню назву Christmas через літеру “X”. Адже перше розшифровується як "різдвяна меса". Другий ж неологізм не має глибокого змісту.

Але, щоб не говорили критики, народження Христа - завжди яскраве свято у американців. Фантазії, з якою вони прикрашають свої будинки та офіси, можна лише позаздрити. У феєрії барв переважають зелений та червоний кольори.

Мода на Санта Клаусів, різдвяні шкарпетки, подарунки під ялинкою, вважає більшість, прийшла на Старий континент з Америки. Насправді все навпаки.

Якщо звернутись до історії, то американців зі Святим Ніколасом познайомили голландці, які емігрували до Америки у XVII столітті. Вперше образ Санта Клауса, як святого, що приносить подарунки, використав письменник Вашингтон Ірвінг у 1809 році. А вигляд доброго дідуся у червоному вбранні вигадав під час Громадянської війни художник Томас Наст.

А тепер про саму диво-ніч. Віруючі люди ідуть опівночі 24 грудня на месу. Ті, хто не дуже релігійний, просто збираються на вечерю.

Ранок 25 грудня - кульмінація різдвяних святкувань, адже саме тоді можна відкривати подарунки. А потім час для святкового обіду, серед улюблених страв - різдвяне печиво та солодка картопля і, звісно, смажена індичка.

Різдвяні святкування американської нації тривають близько двох тижнів. На початку січня, зазвичай, починають знімати прикраси та міцно закривають гаманці, які значно спорожніли.

Культура

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією