Популярне

Плодоовочівництво в Україні набирає нових обертів

 Вже у 2016 році така українська галузь як плодоовочівництво досить сильно активізувалася та відкрила свій експортний потенціал. Зважаючи на останні події в Україні ринок експортного збуту у Росії для нас закрився. Проте, це стало поштовхом до пошуків альтернатив, однією з яких стала Європа.

 Незважаючи на великі втрати врожаю у 2016 році, які в першу чергу стосуються «борщового набору», в загальному Україна себе забезпечила овочами повністю. Крім цього, виробники сезонних овочів, які вчасно переорієнтували своє виробництво на експорт сортів високої якості, змогли гарно заробити. Україна налагодила експортні канали в Європу із таких овочів як баклажан, кабачки та перець. Крім цього активізувалося вирощування часнику в Україні, завойовуються ринки ЄС такими овочами як чищена цибуля, гладкий огірок, редиси. Окремо відзначилися і українські садівники протягом попереднього року. Так, наша держава посідає 7 місце у Європі за обсягом виробництва полуниці, а у світовому ринку частка її асортименту складає 6%.Також великий ажіотаж має виробництво малини, який викликаний рекордною кількістю експорту замороженої малини. Трішки поступилася того року в прибутковості чорна смородина, через перевиробництво. Проте, навіть незважаючи на такі хороші результати, аграрії вважають, що виробництво плодово-ягідної продукції використовує не весь свій потенціал, а лише 15-20%. Для того щоб мати шанс ефективніше працювати їм потрібна державна підтримка та чітке, діюче законодавство.

Марійка Міньковська
Всі статті автора

Бізнес

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією